بررسی و مقایسه خودروهامقالات

فلیت شاتل

کانسپتی که برای Enders Game خلق شد...

برنامه ریزی برای یک فیلم

خودروهایی که در فیلم های تخیلی دیده می شود، ممکن است روزی در واقعیت ساخته شود. مهم نیست که دقیقاً چه زمانی این اتفاق بیفتد، ده سال، بیست سال یا هفتاد و پنج سال دیگر. مهم این است که یک برند خودروسازی با معرفی کانسپت فلیت شاتل برای این هدف برنامه ریزی کرده است.

Audi Fleet Shuttle
Audi Fleet Shuttle Model

داستان اندرز گیم

کتاب اندرز گیم، یک داستان علمی تخیلی است است که به موضوع حمله موجودات فضایی به زمین اشاره دارد. در همین بین، انسان ها تصمیم می گیرند یک رهبر مقتدر برای تیم خودشان انتخاب کنند. پس از بین یکی از دانش آموزان نخبه، فردی به نام اندرز از مدرسه بیرون کشیده می شود تا به تیم مدافعان بپیوندد. وقتی اندرز به مدرسه نظامی می رود، به سرعت نیازمندیهای لازم را کسب می کند. پیشرفت می کند و او تبدیل به امید تیم مدافعان برای پیروزی در این نبرد بزرگ می شود و زمین را نجات میدهد.

Fleet Shuttle Concept For Enders Game
Fleet Shuttle Concept For Enders Game

بعد از بردن جایزه پرفروش‌ترین رمان توسط نویسنده کتاب اندرز گیم، یک فیلم بر اساس همان داستان در آلمان و به زبان آلمانی ساخته شد. سازندگان فیلم برای نزدیک تر کردن المان های طراحی شده در فیلم به واقعیت و در عین حال حفظ آینده نگرانه بودن فضا، تصمیم گرفتند از شرکت آئودی برای طراحی خودروی مشهور این فیلم کمک بگیرند.

??

Virtuelle Vision: Audi fleet shuttle quattro fuer den Film ?Ender?s Game?
Fleet Shuttle Sketches

در طول تاریخ، این اولین بار بود که تصمیم گرفته شد کانسپتی تنها برای ایفای نقش در یک فیلم طراحی شود!

آئودی فلیت شاتل تقدیم میکند!

در حقیقت، چیزی که شرکت آئودی به عوامل فیلم تقدیم کرد یک فایل مدلسازی شده از خودروی آئودی کواترو فلیت شاتل بود. خودرویی که توسط بازیگر این فیلم هریسون فورد رانده می شد. ایده ی اولیه کار این بود که یک خودرو بر مبنای زبان طراحی آئودی A7 اسپرت پک طراحی شود، اما در نگاه اول به علت تاثیر گذاری قوی زبان طراحی آینده، نمی توان حدس زد که این شاتل از کدام خودروی آئودی الهام گرفته شده است.

یکی از اعضای استودیو طراحی آئودی گفت: ما یک خودرو برای ۷۵ سال دیگر به جهانیان طراحی کردیم، که خود را کاملا با فضای آینده نگرانه و مدرن فیلم وفق داده است.

Car-Revs-Daily.com Concept Flashback - 2013 Audi Fleet Shuttle Quattro 11
Audi Fleet Shuttle – Exterior
Car-Revs-Daily.com Concept Flashback - 2013 Audi Fleet Shuttle Quattro 12
Audi Fleet Shuttle – Interior

استایل فلیت شاتل

اگر بخواهیم کمی درباره جزئیات اولیه طراحی این خودرو صحبت کنیم، باید بگوییم که شاتل فلیت از یک سقف شیشه‌ای سراسری بهره مند است که نور های داخل کابین را به خوبی نمایش می دهد. در ضمن برای مقاوم بودن و بسته بودن فضای کلی خودرو، شاسی خودرو چرخ ها و تمام کابین را به جز سقف، در بر گرفته است. چرخ های خودرو درون شاسی قرار گرفتند و این باعث شده تا تایر های پیشرفته خودرو فقط در نقاط مشخصی با زمین تماس داشته باشد.
رئیس بخش طراحی این پروژه گفته که آئودی فلیت شاتل پایه های اولیه خود را بر دو چیز استوار ساخته است. اول، نیازمندی هایی که باعث شوند فلیت شاتل با فضای فیلم همخوانی داشته باشد. دوم اینکه با زبان آئودی سازگار و به دنبال خط طراحی شرکت باشد.

Fleet shuttle show
Fleet Shuttle Show

مدل یک چهارم فلیت شاتل در نمایشگاه فیلم اندرز گیم در شهر لس آنجلس دیده شد. البته بعدا هم در استودیو طراحی آئودی در شهر مونیخ آلمان به نمایش گذاشته شد.

جالب اینکه مدل های کوچکتر ساخته شده فلیت شاتل، هم اکنون در برخی از سایت ها با قیمت ۳۰ تا ۱۵۰ یورو به فروش می رسد!

Car-Revs-Daily.com Concept Flashback - 2013 Audi Fleet Shuttle Quattro 15
Audi Fleet Shuttle Backview

خرید مدل سه بعدی ساخته شده

 

منبع:
ToyDinosaursWareHouse
CarRevsDaily
Dezeen

درباره آئودی S8 2020 چه میدانید؟

محمد صدرا بابایی

کارشناسی مهندسی مکانیک
استفاده از این مطلب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد. مجله علمی تخصصی خط ویژه KhateVije
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا